Konduktometr ETI 8500 to tester przewodności typu "trzy w jednym" wyposażony w czytelny wyświetlacz LCD, który wskazuje ppm w zakresie od 0 do 3500 ppm z rozdzielczością 1 ppm, milisiemens/cm w zakresie od 0,00 do 5,00 mS/cm z rozdzielczością 0,01 mS/cm oraz temperaturę w zakresie od 0 do 50 °C z rozdzielczością 0,1 °C.
Zarówno odczyty ppm jak i mS/cm są automatycznie kompensowane na podstawie temperatury w zakresie od 0 do 50 °C, wykorzystując czujnik temperatury w sondzie.
Konduktometry te są umieszczone w wytrzymałej obudowie z ABS i zasilane trzema bateriami AAA, które zapewniają minimum 5000 godzin pracy.
Urządzenie wyłącza się automatycznie po dziesięciu minutach, co maksymalizuje żywotność baterii.
Po naciśnięciu przycisku przyrząd sam się rekalibruje, gdy jest zanurzony w roztworze kalibracyjnym 816-071.
Jaka jest różnica między miernikami przewodności i TDS?
W sensie naukowym, przewodność mówi o tym, jak dobrze elektryczność przechodzi przez substancję. Z drugiej strony, TDS wskazuje ilość rozpuszczonych cząstek stałych w cieczy, uwzględniając zarówno cząstki przewodzące, jak i nieprzewodzące.
W praktyce, podczas pomiaru przewodności i TDS, zarówno konduktometry jak i mierniki TDS przepuszczają prąd przez ciecz. Mierniki przewodności mogą być użyte do oszacowania TDS w substancji.
Jak działają mierniki przewodności elektrycznej?
Kiedy sonda dołączona do konduktometru jest włożona do roztworu, prąd elektryczny przepływa pomiędzy elektronami wewnątrz sondy. Im wyższe jest stężenie jonów w badanym roztworze, tym wyższa będzie odczytana przewodność, co powoduje szybszy przepływ prądu i odwrotnie.
Komentarze